Van vmbo basis tot gymnasium | óók vrijeschoolonderwijs

Lessen en TRAP op vmbo

Hoe verloopt een lesdag? Hoe laat starten de lessen, en ook belangrijk: wanneer is het pauze? Hoeveel toetsweken zijn er? Lees hoe het zit op het Udens College vmbo.

Lestijden en pauzes

Op het UC vmbo begint een schooldag met ruimte voor coaching. Om 9:30 starten de lessen. We doen ons best voor een optimaal en aaneengesloten rooster voor iedereen.

Dit zijn de lestijden van het vmbo:

Les 1 coaching8.30 – 9.30 uur
Les 29.30 – 10.15 uur
Les 310.15 – 11.00 uur
Kleine pauze11.00 – 11.15 uur
Les 411.15 – 12.00 uur
Les 512.00 – 12.45 uur
Lunchpauze12.45 – 13.15 uur
Les 613.15 – 14.00 uur
Les 714.00 – 14.45 uur
Les 814.45 – 15.30 uur
Les 915.30 – 16.15 uur

Pauzeren doe je in één van de aula’s of buiten op het schoolplein. In pauzes en tussenuren blijf je op school. Tijdens een lesdag mag je het schoolplein alleen verlaten voor lesactiviteiten buiten school.

TRAP-weken

Een schooljaar op het Udens College is verdeeld in vier periodes. Na elke periode volgt de TRAP. TRAP staat voor Toetsen-, Repetities- en Activiteitenperiode. Tijdens deze week maak je proefwerken en/of schoolexamens, of neem je deel aan activiteiten en projecten. De data van de TRAP-weken vind je in de jaarkalender van jouw leerjaar. Het precieze programma hoor je steeds ruim van tevoren.

Lesuitval

De lesuitval is heel laag. We proberen lesuitval te voorkomen door bijvoorbeeld door activiteiten te plannen in TRAP-weken. Daarnaast zetten we onderwijsassistenten en vakdocenten in om lesuitval in andere weken op te vangen. Elk schooljaar voldoen we sowieso aan de onderwijstijd die het ministerie van Onderwijs voorschrijft.

Lees meer